EnglishРусскийTürkçe

Aktiviteler

KABAK KOYU

Kabak Vadisi Tesisimize 3 km mesafededir. Dilerseniz kendi aracınızla veya her saat gelen minibüslerle Kabak vadisine gidip güneşlenebilir veya şelaleye yürüyüş yapabilirsiniz.

AKTAŞ PLAJI

Tesisimize yürüme yolu ile 15 dk mesafededir. Küçük kumsala sahip olan Aktaş plajında dilerseniz güneşlenebilir balık tutabilirsiniz.

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞLERİ

Çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilen Likya Yolu yerli ve yabancı doğa ve yürüyüş tutkunlarına inanılmaz güzellikler sunmaktadır. Doğanın ve antik Likya’nın gizemini biraz olsun yakalayabilmek için Likya Yolunda yapılacak keyifli bir yürüyüş, yol üzerindeki dağ köylüleri ve onların yarı göçebe hayatlarıyla tanışma olanağı sunmaktadır.

KELEBEKLER VADİSİ

Etrafı 350 m. yükseklikte dağlarla çevrili Kelebekler Vadisi adını Temmuz – Eylül ayları arasında görülen “Jarsey Tiger” adlı kelebeklerden almıştır. Yaz kış akan küçük şelale, geniş kumsal, tertemiz deniz, pırıl pırıl çakıl taşları ve çevreyi süsleyen pembe zakkum çiçekleri ile küçük bir yeryüzü cenneti olan vadiye zorlu patika yoldan yürüyerek ulaşabilirsiniz.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

1975 metre yükseklikteki Babadağ‘ın doruklarından gerçekleştirilen yamaç paraşütü, termik noktalarının zengin ve yaygın olması,atlayıştan sonra daha da yükselerek deniz üzerinde uçabilme özelliği, çevredeki bitki örtüsünün zenginliği, doyumsuz güzellikteki Ölüdeniz manzarası, denize sıfır inen tatlı bir eğim ve daha pek çok nedenle Babadağ, rakipsiz bir yamaç paraşütü merkezi konumundadır. Babadağ, üzerindeki 4 kalkış pisti ile Fethiye, Ölüdeniz ve Eşen vadisine hakim konumuyla yamaç paraşütü yapmak isteyenler için eşsiz bir konumdadır. Dünya üzerinde denize bu kadar yakın ve yamaç paraşütü için bu kadar elverişli bir başka dağ bulunmamaktadır. Yamaç paraşütü mevsimi nisan ayı sonlarından ekim ayı sonlarına kadar sürer.

JEEP SAFARİ

Farklı güzergahlarda gerçekleştirilen turlarla zorlu engelleri aşarak, vahşi doğanın ve tarihin gizemli güzelliklerine erişerek eğlenceli bir gün geçirmek isteyen misafirlerimiz Jeep safari turuna katılabilirler.

TEKNE TURLARI

Ölüdeniz Tekne turu 7 saat sürer ve sırasıyla Mavi Mağara, Kelebekler VadisiKaraca Ören koyu, St. Nicholas adası, Soğuk Su ve Deve Plajına uğradıktan sonra tekrar Ölüdeniz’e gelir. Bu turda öğle yemeği fiyata dahildir.

DALIŞ

Akdenizin su altı güzelliklerini görme ayrıcalığına sahip olursunuz. Zengin flora ve faunaya sahip, gizemli deniz dibini keşfetmek isteyenlere hem dalış eğitimi, hem spor hem de fotoğraf çekme olanağı sunan bu aktiviteye daha önce hiç tüplü dalış yamamış olsanız bile katılabilirsiniz.

SAKLIKENT TURU

Fethiye-Antalya kara yolu üzerinde, Akdağın eteklerinde kayalar içinde yer alan Saklıkent, yaz aylarında  yerli ve yabancı turistlerin  uğrak yeridir.

Yüzyıllardır akan kar sularının açtığı ve yaklaşık yüz metre yüksekliğinde ve 18 km uzunluğundaki kanyona nehir üzerindeki sarp kayalara demir çubuklar çakılarak yapılmış ahşaptan bir köprüden girilmektedir. İçeriye girildiğinde kayalardan adeta fışkırırcasına akan ve sıfır noktasından bir nehre dönüşen sular karşılar ziyaretçileri. Ağustos ayının 40 derecelik sıcağında üşütecek serinlikteki bu olağanüstü güzellikler arasında yenecek bir alabalığın tadı uzun süre unutulmayacak güzelliktedir.

Saklıkent’e yani kanyona girdiğinizde 100 metre kadar ahşap köprüler üzerinde ilerlersiniz. Sizi küçük bir adacık karşılar. Bu adacığın etrafı dipten fışkıran sular bulursunuz. Bu suların üzerine köşkler yapılmış olup dinlenebilirsiniz. Devam etme kararı alırsanız sizi esrarengiz bir yolculuk bekliyor demektir. 18 km uzunlukta bir kanyon. Bazı noktalarda gökyüzünü göremezsiniz. İlerlemek için kayalara tırmanarak gitmeniz gerekir.